Izotretynoina

There are no products to list in this category.W badaniach klinicznych z udziałem ochotników wykazano, że izotretynoina blokuje wydzielanie tłuszczu przez gruczoły skórne. Powoduje to zmniejszenie zmiany i zapobiega powstawaniu nowych stanów zapalnych. Izotretynoina leki są popularne wśród sportowców różnych kategorii, którzy stosują sterydy. Prawie wszystkie anaboliki powodują skutki uboczne i trądzik. Czasami nie da się poradzić sobie z tym problemem samodzielnie za pomocą prostych środków. Właśnie w tym przypadku pomocna jest kategoria tych środków. Leki takie jak izotretynoina cena są całkowicie bezpieczne w stosowaniu u ludzi i nie powodują toksycznego działania na wątrobę. Maksymalny efekt po pierwszym zastosowaniu jest widoczny już po 2 tygodniach stosowania. W przypadku dużych obszarów uszkodzeń skóry czas trwania leczenia izotretynoina bez recepty może wynosić od 16 do 24 tygodni. Należy zauważyć, że jeśli problemy skórne są odpowiednio wcześnie leczone, możliwe jest pozbycie się trądziku i poprawa struktury skóry w krótkim czasie. Można nie tylko leczyć trądzik, ale także łagodzić blizny po ciężkich stanach zapalnych.

Historia izotretynoiny

Preparaty na bazie izotretynoina tabletki pojawiły się na rynku farmakologicznym w 82. roku XX wieku. Początkowo były one używane tylko przez zwykłych ludzi. Na początku nowego wieku FDA była już zainteresowana izotretynoiną i zezwoliła na jej stosowanie w sporcie zawodowym. Trzy lata później ostatecznie zdecydowano, że lek ten powinien być kontrolowany u sportowców. Obecnie leki te, w tym Roaccutane, są dostępne wyłącznie Obecnie można je nabyć wyłącznie z przepisu lekarza lub w sklepach internetowych. Ze względu na ich maksymalne działanie i minimalne działania niepożądane są odpowiednie niezależnie od płci i wyników sportowych.

Różne preparaty antyestrogenowe:

 • Accutane.
 • Amnesteem.
 • Claravis.
 • Decutan.
 • Izotan.
 • Roaccutane.

Jest to niewielka lista leków jednosubstancjalnych. Istnieje wiele opcji i wiele leków generycznych do wyboru. Specjaliści ostrzegają o możliwych konsekwencjach stosowania leków generycznych wątpliwej jakości. Kupuj w zaufanych sklepach internetowych i u legalnych sprzedawców.

Pozytywne skutki stosowania izotretynoiny

Substancje z tej grupy mają tak pozytywne działanie:

 • Wyeliminuj problem trądziku, bez szkody dla skóry i ciała.
 • Sprzyjają szybkiemu gojeniu się zmian chorobowych.
 • Usuwają one blizny, wygładzając skórę.
 • Zmniejszenie aktywności sebum.
 • Oczyszcza pory z tłuszczu i innych nagromadzonych substancji.
 • Normalizuje aktywność termiczną skóry.
 • Zapobieganie zapaleniu skóry i łojotokowi.
 • Usuwa zanieczyszczenia skóry.
 • Zmniejsza utratę wody z powierzchni skóry.

Pozytywne właściwości izotretynoina lek są nieograniczone, a wynik zależy od dawki i sposobu stosowania. Naukowcy odkryli niedawno, że produkt ten nie tylko usuwa trądzik, ale także wygładza drobne linie i zmarszczki, odmładzając skórę. Oczywiście nie są one stosowane jako krem przeciwzmarszczkowy, ale w połączeniu z innymi dają bardzo dobre rezultaty. Ponadto izotretynoina cena leku jest dość przystępna.

Jak i kiedy stosuje się izotretynoinę

Lek może być stosowany zarówno w początkowych stadiach choroby, jak i w ciężkich zmianach chorobowych. W praktyce sportowej stosuje się go w trakcie i po zakończeniu przyjmowania sterydów. Przed zakupem izotretynoina preparaty należy udać się do lekarza, aby upewnić się, że lek jest stosowany prawidłowo i że typ skóry jest właściwy. Dopiero wtedy można rozpocząć podawanie pierwszej dawki. Dawkowanie zależy od wielu czynników (rodzaj skóry, obszar objęty chorobą, nasilenie choroby, tło hormonalne). Pierwszą dawkę należy rozpocząć od 0,5 mg/kg na dobę. Jeśli nie występują działania niepożądane, można stosować dawkę do 1,0 mg/kg/dobę. Jeśli sportowiec przyjmował wcześniej izotretynoinę lub tego typu preparat, dawkę można zwiększyć do 2,0 mg/kg/dobę. Substancje wchodzące w jego skład są dobrze wchłaniane przez organizm i nie powodują wyraźnych skutków ubocznych. Stężenie po zażyciu preparatu wynosi około 90%. W testach praktycznych wykazano, że 95% badanych osób uzyskało pozytywny efekt i było zadowolonych z rezultatów.

Doctor Photo
Sidenkov Andriej Juriewicz

Specjalizacja: Ortopeda, Lekarz sportowy, Traumatolog

Doświadczenie zawodowe: 12 lat

Trust Badge